Cum e la Genesis?

Poate că ai fost invitat de cineva să vii la biserică sau poate ai dat de această pagină din întâmplare și poate ai mai multe întrebări. Sperăm să îți putem răspunde la câteva dintre ele.

DESPRE CE SE VORBEȘTE?

În această perioadă, în biserica Genesis, studiem sistematic Cartea Apocalipsa. Poți asculta aici predicile din cadrul acestor întâlniri.

LA CE ORĂ SĂ VIN?

Serviciul de biserică începe Duminica la ora 5 p.m., iar studiul biblic, Miercuri la ora 6 p.m. Te invităm să rămâi după program pentru a ne cunoaște mai bine la o cană de ceai și o prăjitură.

UNDE VOI PARCA?

Biserica Genesis deține o parcare specială pe care o puteți găsi în spatele bisericii. Dacă nu mai sunt locuri disponibile când ajungi, poți parca aici: London Road Multi-Story Car Park

CUM SĂ MĂ ÎMBRAC?

Apreciem simplitatea, decența și modestia. Scopul nostru nu este să punem restricții asupra hainelor cu care te îmbraci. Vino într-un mod care te reprezintă și care îl onorează pe Dumnezeu.

UNDE VOI STA?

Sunt persoane dornice să dea mâna cu tine, să-ți răspundă la orice întrebare și să-ți găsească un loc liber.

UNDE VOR STA COPIII?

În timpul serviciului, copiii sunt la școala duminicală unde se joacă, cântă și unde li se prezintă Biblia pe înțelesul lor. Mai multe detalii despre Sunday School Genesis, aici.

EXISTĂ CAMERA MAMEI ȘI COPILULUI?

Da! Avem o cameră alocată special pentru mămici și bebeluși. Aceasta este dotată cu facilități video care permit vizionarea live a programului.